Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 22 людини

Охорона праці в закладі

Дата: 8 травня 2022 о 15:36, Оновлено 22 лютого 2023 о 22:55

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ В 2022 РОЦІ ПРОХОДИТЬ ПІД ДЕВІЗОМ « ФОРМУЄМО РАЗОМ ПОЗИТИВНУ КУЛЬТУРУ БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВЯ»

 

                Значущість результатів будь-якої діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника.

             Новий девіз  2022 року Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я».

У МОП наголосили, що наявність надійної системи охорони праці, яка включає конструктивну участь урядів, роботодавців, працівників, суб’єктів охорони здоров’я та всіх відповідних сторін на національному рівні та рівні підприємств, має вирішальне значення для захисту умов праці та забезпечення безпеки і здоров’я працівників.

     Завдяки ефективному соціальному діалогу уряд та соціальні партнери можуть брати активну участь на всіх етапах процесів прийняття рішень з охорони праці.

     Позитивна культура охорони праці будується на взаємодії, що передбачає  постійну участь усіх сторін у підвищенні безпеки та гігієни праці.

      На робочому місці з сильною культурою охорони праці працівники почуваються комфортно, беззастережно повідомляють про ймовірні ризики або небезпеки в сфері охорони праці на робочому місці, а керівництво активно співпрацює з відповідними фахівцями і працівниками для пошуку відповідних і ефективних рішень.

    Як наголосили у МОП, оскільки ми продовжуємо жити в умовах глобальної кризи в галузі охорони здоров’я і наражатися на постійні ризики у сфері охорони праці, необхідно продовжувати діяльність щодо створення сильної культури безпеки та здоров’я на всіх рівнях

За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату. Кожен день в світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5000 осіб, в рік ­– від 2 до 2,3 мільйона осіб.

Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існує ціла система захисту, яка в Україні отримала назву «Охорона праці». Вона функціонує з урахуванням специфіки того чи іншого виробництва і спрямована на розробку відповідних інструкцій, приписів, правил з техніки безпеки, проведення навчання та інструктажів персоналу тощо.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

Щороку МОП визначає тему (девіз) всесвітнього дня охорони праці. Як і в усьому світі, в Україні з урахуванням цієї теми розробляють заходи з відзначення Дня охорони праці. Новий девіз Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі – 2022: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» (World Day for Safety and Health at Work 2022 – Act together to build a positive safety and health culture). У МОП підкреслили, що наявність надійної системи охорони праці, що включає конструктивну участь урядів, роботодавців, працівників, суб’єктів охорони здоров’я та всіх відповідних сторін на національному рівні та рівні підприємств, має вирішальне значення для захисту умов праці та забезпечення безпеки і здоров’я працівників.

 Ми прагнемо використати цей день для підвищення обізнаності щодо впровадження безпечної практики на робочих місцях і ролі, яку відіграють служби охорони праці. Увагу також буде приділено середньо- і довгостроковій перспективі, включно з відновленням і забезпеченням готовності в подальшому, зокрема інтеграції відповідних заходів у системи та політику управління безпеки і здоров’я на роботі на національному рівні та рівні підприємств.

 

Всесвітній день охорони праці

     Загальновідомо, що немає нічого ціннішого за людське життя і здоров’я. У наш тривожний час, як ніколи раніше, надзвичайно важливим є створення безпечних умов праці для працівників та учасників освітнього процесу. У нашому освітньому закладі питанням охорони праці приділяється належна увага не лише в День охорони праці, а й упродовж навчального року.     

      З метою пропагування безпеки життєдіяльності та здорового способу життя, практичного відпрацювання працівників і учасників освітнього процесу  дій  в умовах виникнення надзвичайних ситуацій для захисту, рятування та збереження здоров’я людей, забезпечення готовності учасників освітнього процесу до дій у разі пожежі та інших надзвичайних ситуацій; створення умов для надійного захисту здобувачів освіти, педагогів, технічного персоналу та стійкого управління закладом під час виникнення надзвичайної ситуації.

   Заступник директора з навчально виховної роботи Руденко О.В.провела інформаційно-роз’яснювальну роботу, спрямовану наформування культури охорони праці та необхідність змінити ставлення до безпеки праці як з боку роботодавців, так і з боку самих працівників.

       В навчальному закладі діє служба з охорони праці яка Згідно Типового положення про службу охорони праці,  виконує основні функції та  надає працівникам необхідну інформацію з охорони праці.

   Служба з охорони праці ознайомила працівників з положенням Закону України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я. Були розглянуті питання призначення та виплат матеріального забезпечення, надання соціальних послуг у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Особливу увагу  було приділено дотриманню законодавства України з питань охорони праці, обов’язковому проведенню профілактичної роботи щодо недопущення нещасних випадків, попередження професійних захворювань.  Були визначені основні причини виробничого травматизму в закладі. Так найбільш частішими  причинами  настання нещасних випадків є організаційні причини, а саме: порушення трудової і виробничої дисципліни, порушення інструкцій з охорони праці, правил безпеки руху, заходів зі створення безпечних та нешкідливих умов праці на робочих місцях, які мають попередити виробничий травматизм викликаний умовами праці.

     Зважаючи на пріоритетність життя і здоров'я людей, роботодавці не повинні заощаджувати на створенні здорових і безпечних умов праці на підприємствах, скорочувати кількість фахівців, які опікуються цими проблемами.

     З нагоди проведення Тижня охорони праці проводиться комплекс масових акцій на державному, галузевому, регіональному та виробничому рівнях – семінарів, конференцій, виставок, дискусійних круглих столів тощо.

   В навчальному закладі охороною праці та структурними підрозділами розробляються плани заходів, присвячені Тижню охорони праці, щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві і професійним захворюванням, підвищення рівня безпеки та умов праці.

    Кожна людина, яка працює на виробництві, підпадає під певні ризики, починаючи від найбільш небезпечних секторів економіки, якими є промислове виробництво та будівництво, і закінчуючи відносно безпечною сферою послуг.

    Актуальним завданням у сфері охорони праці та промислової безпеки є управління ризиками виникнення нещасних випадків та аварій на виробництві та профілактика, які є обов'язковими складовими системи управління охороною праці на підприємстві.

  

Н А К А З

ДИРЕКТОРА КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ДОЛИНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2ім. А.С.МАКАРЕНКАДОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ  РАДИ»

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

22 квітня 2022 року

                                         

    

                                 м. Долинська

Про проведення тижня з охорони

праці та безпеки життєдіяльності

(відзначення Всесвітнього

дня охорони праці)

На виконання Законів України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про правові засади цивільного захисту», а також з метою створення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці та профілактики травматизму учасників навчально-виховного процесу,-

НАКАЗУЮ:

1.Провести з 25 по 29 квітня 2022 року тиждень з охорони праці та безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, електробезпеки, правил  безпеки присвячений Всесвітньому дню охорони праці.

2.Призначити відповідальним за проведення тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності фахівця з охорони праці Солощенко Л.Б.

3.Створити оргкомітет з проведення тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності у складі:

Голова оргкомітету –  Солощенко Л.Б.фахівець з охорони праці ;

Члени оргкомітету:    Солощенко А.М. заступник директора з АГР;

                                             Стеблина О.О., голова ПК.

4.Розробити та затвердити план заходів, що будуть проводитись протягом тижня, призначити осіб, відповідальних за їх проведення, до 25 квітня 2022 року (додаток 1).

5.Проаналізувати результати проведення тижня та перевірки стану охорони праці в навчальному закладі та підготувати проект наказу.

6.Контроль за виконання наказу залишаю за собою.

                             Керівник закладу                             Наталія Король

                                                                                                                      Додаток 1

                                                                                                                       до наказу 

                                                                                                            від  22.04.2022 №

ЗАТВЕРДЖУЮ

Керівник закладу

______ Н.Король

ПЛАН ЗАХОДІВ

КЗ « Долинська ЗШ І-ІІІст.№2 ім.А.С.Макаренка Долинської міської ради» з нагоди Всесвітнього дня охорони праці

Тиждень охорони праці 

з 25.04.22 по 29.04.2022року

Дата

Заходи

Час і місце проведення

Відповідальні

25.04.22р.

1. Доведення звернення Оргкомітету та плану заходів з підготовки та проведення у закладі Дня охорони праці.

2.  Проведення консультацій  «Надаємо відповіді з питань охорони праці» відповідно до нормативно-правових документів: Закони України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону дитинства», «Про правові засади цивільного захисту», Положення про організацію охорони праці учасників навчально-виховного процесу, Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу, Постанова КМ України №559 від 23.05.2001 року «Порядок проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників».

3. Розміщення на сайті  школи звернення Оргкомітету та плану заходів з нагоди Дня охорони праці.

Протягом дня

Солощенко Л.Б.

Солощенко А..М.

Стеблина О.О.

26.04.22р.

1. Перевірка стану дотримання відповідних інструкцій; ведення журналів реєстрації інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності з здобувачами освіти , працівниками; наявність куточків з охорони праці та безпеки життєдіяльності, наявність планів евакуації на кожному поверсі і в кабінетах.

протягом дня

Протягом дня

16.00

Адміністрація закладу

. СолощенкоА..М.

Стеблина О.О.

27.04.22р.

1. Проведення  онлайн тренінгу для педагогічного колективу «Культура безпеки та здоровя»

2.Проведення онлйн заходів щодо оперативної підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях..

3.Провести в дистанційному режимі нараду  з працівниками закладу освіти з метою ознайомлення працівників з виробничими ризиками та їх впливом на безпеку праці.

Протягом дня

Протягом дня

.Руденко О.В.

Зарубенко Н.В.

28.04.22р.

1. Онлайн  ознайомлення  здобувачів освіти закладу «Правила безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях».

2. Розміщення на шкільному сайті матеріалів проведення у закладі Дня охорони праці.

Протягом дня

Юрченко О.С..

Класні керівники.

29.04.22р.

1. Підведення підсумків тижня

Адміністрація закладу

Протягом тижня

1.Виховні години «28 квітня – Всесвітній  день охорони праці»

згідно розкладу

Класні керівники

 Звіт

про проведення Тижня з охорони праці

в КЗ «Долинська ЗШ І-ІІІ ступенів № 2ім.А.С.Макаренка

Долинської міської ради»

З 25 по 29 квітня 2022р. пройшов Тиждень охорони праці під девізом «ФОРМУЄМО  РАЗОМ ПОЗИТИВНУ  КУЛЬТУРУ  БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВЯ»

 У рамках Тижня з охорони праці  у освітньому закладі були проведені заходи:

* інструктивні он-лайн наради з педагогічними працівниками;

*он-лайн тренінг для педагогічного колективу «Культура безпеки та здоров’я»

* он-лайн захід щодо оперативної підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях;

* видано наказ та розроблено заходи щодо проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності;

* навчання правилам безпечної поведінки у разі виникнення екстремальної та надзвичайної ситуації ситуації;        
* пропаганду знань щодо дій здобувачів освіти у надзвичайних ситуаціях, наданню першої медичної допомоги, захисту свого здоров'я під час надзвичайної ситуації «Правила поведінки під час грози»;

* вікторини «Безпека в запитаннях і відповідях»,  «Як поводитись у природі», «Навколишнє середовище і людина»;

 * старшокласники питання безпеки життєдіяльності опрацьовували онлайн. Для них були  проведена тематична відеопрезентація та вікторина.

         Загалом, усі ці заходи зосередили увагу всіх працівників та здобувачів освіти на відповідальному ставленні до свого життя.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.